Kültür-Sanat

Yeni Scream filmi için ilk fragman yayınlandı

Yeni Scream filmi için ilk fragman yayınlandı
Gökkuşağı Köşesi Banner

Geçtiğimiz yıl (Ağustos 2020) ‘de çıkış tarihi duyurulan yeni Scream filmi için ilk resmi fragman yayınlandı. Film, 2011 yılında çıkan Scream 4’ün devamı niteliğinde olacak olsa da filmin adı yalnızca Scream olarak belirlenmiş.

Filmin adının Scream 5 yerine yalnızca Scream olarak seçilmiş olması, fragmandaki imalara da bakılınca, Çığlık markası adı altında yeni bir serinin planlandığı izlenimini veriyor.

“Katil her zaman tanıdığınız insanlardan biridir”

Fragmanın başında Ghostface’in yine bir kızı ağına düşürdüğünü ve teknolojinin imkanlarını sonuna kadar kullandığını görüyoruz. Öyle ki telefonu kullanarak evin kilitleri ile oynayıp iyice eziyet ediyor kurbanına. Ardından kurban, katilin insafına kalıyor.

Serinin devam filminde, fragmandan anlaşıldığı kadarıyla güncel katil, Ghostface rolüne daha önce bürünmüş katiller ile bağlantılı insanları hedef alıyor. Filmin sloganının da, “Katil her zaman tanıdığınız insanlardan biridir” olduğu düşünülünce, karakterlerin soyadları ortaya çıkmaya başladıkça spekülasyonların da alıp başını gideceğini tahmin etmek zor değil.

Bu yeni Scream filminin “gerçekten” yeni bir film olacağı ve yeni cinayetler serisinin kapısını aralayacağı ifade ediliyor. Bu yüzden sıfırdan, yanında sayı olmadan yayınlanacak Scream, filmin başarısına göre devam filmleri ile gelebilir.

Ayrıca fragmanda geçen ” Ben Sidney Prescott’um, tabi ki tüfeğim var” sözünün internet fenomeni haline geleceğini öngörmek zor değil.

Vizyon tarihi: 14 Ocak 2022.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL