Köşe Yazıları

Kaptanla Konuşmalar – 10 “MEZAR”

Kaptanla Konuşmalar – 10 “MEZAR”
Gökkuşağı Köşesi Banner

“Benim için en zor olanı nedir biliyor musun kaptan? Gerçekten sevildiğini hiç bir zaman hissedememiş olmak. İnsanlar işte hep varlar ama ne zaman buhranlı olsam, bir şeylerle savaşmak zorunda kalsam yine kendimle kalıyorum.”

-Ben varım ya oğlum…

“Sen varsın, ama bir hayalsin kaptan. Sen varsın, sen yoksun. Kimsenin gördüğü kadar güçlü değilim aslında. Hep sevgisizim… Bunu bastırmak için sürekli neşeli, eğlenceli rolü yapmaktan bıktım. Herkesin bir bana ayıracak vakti yok. ‘Belki hayat bana kibarca git diyor,’ da ben bunu anlamak istemeyecek kadar iyi niyetli davranıyorum. Sahi, gerçekten biri sevdi mi beni kaptan? Açım diyorum sessiz çığlık ata ata kimse fark etmiyor. Bir kere gerçekten sevilmek onu hissetmek için her şeyi verirdim. Gerçi vereceğim pek bir şeyim yok ama olsun yine de bir şeylerden vaz geçerdim. Gülüşüm, ondan vaz geçerdim. Mutlu olayım, sevenim olsun güzel gülmeyeyim kaptan. Bu sevgisizlik beni boğuyor. Aileleri tarafından sevilen çocuklar ne şanslı. Benim ondan yana da şansım olmadı. Aşk zaten bana gerçekten uğramadı. Arkadaşlarımın da senden pek bir farkı yok, varlar ama aslında yoklar da. Hani övünmek için demiyorum ama yoruldum kaptan. Telefonum hiç çalmıyor mesela. Bir kere nasılsın diye arayanı olmaz mı bir insanın? İnsanların dertleri olmasa pek akıllarına geldiğim de söylenmez. Ya da ‘Bu işi Mehmet yapar,’ dedikleri zaman geliyorum akıllarına. Bir arkadaşıma ‘iyi değilim, lütfen beni bir süre arar mısın?’ diye rica ettim iki gün mesaj attı, üçüncü gün yine yoktu. Ben çok yalnızım kaptan. Bu deniz artık beni boğuyor ve elimden tutan kimsem yok.

Ölüyorum kaptan! Nerede öldüğümü bilmeden, kendimden kaça kaça ölüyorum. Vedalar içimden taşa taşa, renklerim sola sola ölüyorum. Sokakta yaşayan bir evsiz benden daha çok fark ediliyor. Bu hayattan silinerek ölüyorum. Sırtımda bir mezar taşını taşıyarak ölüyorum.

Öpüyorum kaptan. Gerçekten yaşadığımız günlerin kıyısından…”

Mehmet YEL

Kaptanla Konuşmalar – 10

YORUMLAR (2)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL