Genel

TAKSİCİDEN 16 YAŞINDAKİ ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇ KIZA TACİZ

TAKSİCİDEN 16 YAŞINDAKİ ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇ KIZA TACİZ
Gökkuşağı Köşesi Banner

Diyarbakır’da 16 yaşındaki zihinsel engelli D.K. ailesiyle gittiği düğün salonunun önüne çıktı. Bu esnada yoldan geçen taksi şoförü C.Y., genç kızı ikna ederek aracına aldı. Genç kızı bir eve götüren taksici burada cinsel istismarda bulundu. Zihinsel engelli kızı evine bırakıp ortadan kaybolan taksi şoförü, polis ekiplerinin 30 ayrı kamera kaydını incelemesiyle yakalandı. Görüntülerden kimliği tespit edilen şahıs gözaltına alındı.

Diyarbakır’da 16 yaşındaki zihinsel engelli D.K.’nın taksi şoförü tarafından araca alındığı görüntüler, saniye saniye kamera kayıtlarına yansıdı.

CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU

Bağlar ilçesinde 16 Ekim akşam saatlerinde meydana gelen olayda iddiaya göre, ailesi ile düğüne giden zihinsel engelli D.K. bir süre sonra salonun önüne çıktı. Bu sırada yoldan geçen taksi şoförü C.Y., genç kızın önünde durup araca binmesi için ikna etmeye çalıştı. Taksiye binen D.K.’yi bir eve götüren C.Y. burada cinsel istismarda bulundu. C.Y. daha sonra D.K.’yi evinin yakına bırakarak kaçtı. Eve giden D.K., yaşadıklarını ailesine anlattı. Aile de polise giderek şikayetçi oldu.

30 KAMERA İNCELENDİ, İSTİSMARCI YAKALANDI

İnceleme başlatan Bağlar Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki 30 ayrı kamerayı 2 gün boyunca izledi. Görüntülerden taksiyi ve şoförü tespit eden ekipler, C.Y.’yi gözaltına aldı. C.Y.’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL