Dünya

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Erdoğan’ın davetlisi olarak yarın Türkiye’ye geliyor

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Erdoğan’ın davetlisi olarak yarın Türkiye’ye geliyor
Gökkuşağı Köşesi Banner

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 18 Ocak’ta Türkiye’ye gelecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak 18 Ocak’ta Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacağını açıkladı.

Türkiye- Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 3’üncü Toplantısı nedeniyle Türkiye’ye yapılacak ziyarete ilişkin İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Türkiye-Sırbistan ilişkileri gözden geçirilecek”

“Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, 18 Ocak 2022 tarihinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Ziyaret kapsamında, Türkiye-Sırbistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin Üçüncü Toplantısı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı Sayın Vucic’in riyasetlerinde Ankara’da icra edilecektir. İlgili Bakanların iştirakiyle tertiplenecek Konsey Toplantısında, Türkiye-Sırbistan ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, ikili işbirliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır. Başta Balkanlar olmak üzere, barış ve istikrarın korunması anlayışı temelinde bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında da görüş alışverişinde bulunulacaktır.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL