Köşe Yazıları

Kaptanla Konuşmalar – 3 “ÖZLEMEK, ETİNDEN LİME LİME”

Kaptanla Konuşmalar – 3 “ÖZLEMEK, ETİNDEN LİME LİME”
Gökkuşağı Köşesi Banner

“Ben gitmek istiyorum kaptan. Kimsenin olmadığı, kuş uçmaz, kervan geçmez bir dağın eteklerinde yaşamak istiyorum. İnsanlar, kendi gibi olmayan herkesin kalbini çok kolay kırıyorlar çünkü. Mesala sen, kaç kez kalbimi kırdın biliyor musun? Öyle boş boş yüzüme baktığına göre bilmiyorsun. İnsanın hep en yakınları kalbini kırıyor, en güvendikleri, en sevdikleri… Öyle sokaktan geçen bir insana kırılmazsın ki, istesen de kırılamazsın, ‘Kim bilir ne derdi var, tövbe tövbe belasını arıyor her halde,’ dersin ama kırılmazsın. Oysa en sevdiklerin öyle mi? En çok canının yanacağı yerden öyle bir vuruyorlar ki ayağa kalkman çok zaman alıyor. Benim kime zararım var kaptan? Odasında yıldız tozları, bahçesinde papatyaları, cebinde şiirleri olan bir adamın, kime ne zararı olur ki? Neden insanlar bir insanın üstüne basıp geçmekten çekinmiyorlar? Neden hayalleri olan insanları yollarından saptırmak istiyorlar ve neden zaman bu kadar yavaş akıyorken insanlar hayatlarımızdan hızlıca geçiyorlar? Ben yoruldum kaptan. Bir dağ başında çiçeklerle kuzularla, yaşamak istiyorum. Sen neden hala bıradasın ki? Gitsene denizine? Balıklarını, dalgalarını hiç mi özlemedin? Ne biçim kaptansın sen? Ne zaman yalnız kalsam, kendimle konuşmak istesem sen beliriyorsun karşımda. Ulan kaptan, dağ başına gitsem yine kurtulamam değil mi senden?”

-“Özlerim seni oğlum, gelirim oraya da. Hem ben gelmesem bile sen çağırırsın beni. En çok özlediklerinin yüzü olarak.”

“Ben artık kimseyi özlemek istemiyorum kaptan. Özlemek, her an lime lime etinden bir parça kopması gibi. Ben artık özlemek istemiyorum kaptan, her şeyi unutarak, nefes almak istiyorum.

Öpüyorum kaptan, denizinin tuzundan, tuttuğun balıklardan, gelmeyecek olan beklediklerinin özleminden ve en çok da yalnızlığından.”

U must say good bye 2 me

Mehmet YEL

Kaptanla konuşmalar – 3

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL