Kripto Para NFT FANZİN

NFT’NİN FUTURİSTİK YÜZÜ

NFT’NİN FUTURİSTİK YÜZÜ
Gökkuşağı Köşesi Banner

Değerli Okurlarım,

Bu haftaki konumuz NFT’nin gelecek yansımaları… Hatta belki biraz eskataloji bile yapabiliriz.

Artık her hafta büyük firmaların NFT’ye adım attıklarına şahit oluyoruz. Bu şu anlama gelmemeli, her firma NFT yapıp satıyor, hayır, NFT dünyası büyük olasılıklar içeren ve yazılım altyapısını barındıran teknolojik bir kavram olmaya başladı. Bu olasılıklar deryasından başka nasıl yararlanabiliriz, diye NFT birimleri kuruluyor (çünkü insanlar artık NFT dünyasında vakit geçiriyor ve bu alan henüz bakir), örneğin Twitter böyle bir birim kurdu bile: NFT Birimi.

Peki, böyle bir birim ne üzerine çalışmalar yapacak?

Öncelikle NFT dünyasını mercek altına alacaklar. Sadece sanatçılar ve ünlüler bazında değil, sıradan insanlar bazında da… Çünkü yavaş yavaş NFT’nin bir yatırım aracı olmasının yanı sıra bir alım gücü değeri taşıması da söz konusu. Bununla ne demek istiyorum? Mesela tatile çıkacaksınız ve bir tur ajansına başvurdunuz. Banka hesabınızdan çok crypto ve NFT hesaplarınız yanınızda olacak. Kim bilir belki de NFT marketinizdeki NFT’ler incelenecek ve size uygun bir tur seçeneği çıkacak. Siz bu seçeneğin karşılığında sahip olduğunuz / satışa çıkardığınız NFTinizin karşılığında bu hizmetten yararlanacaksınız.

Facebook da artık metaverse dünyasına girdi ve isimini Meta olarak değiştirdi. Benim aklıma hemen şöyle bir şey geldi: Her gün bir şeyler post ediyor, paylaşıyor ve yazıyoruz. İnsanlar bunları görüyor, like ediyor, unlike ediyor, yorum yazıyor, repost ediyor, paylaşıyor… Şimdi bu seçeneklere bir de NFT tuşunun eklendiğini düşünün.

Yani bir dijital içerik paylaştığınızda, bu bir görsel, yazı, ses olabilir, anında doğrudan onu NFT ‘ye de dönüştüreceksiniz, bir eth. değeri ile satışa çıkaracaksınız. Bu içerik ile bildirişimde olanlar size eth. kazandıracak ve birileri bu içeriği satın alacak veya başka bir NFT ile değiş tokuş imkanı doğacak. Bu içerikleri bonus’lamak, onlara deneyim katarak içeriği zenginleştirmek sizin elinizde olacak.

Daha da ileri gidelim: Çok yakında oynadığımız oyunlar üzerinden crypto hesabımızda birikimlerimiz olacak.

Kısaca anılarımız, hayallerimiz, zevklerimiz birer paylaşım değerine dönüşecek. Bu da zorunlu olarak NFT ajanslarının doğuşuna neden olacak. Bu ajanslardan NFT yönetimi konusunda hizmetler alacağız.

Benim hayalim şu: Tüm etkinliklerimiz bir değer bulmalı. Belki de daha anlamlı bir dünya için güzel bir başlangıç. Etkinliğim sadece bir tüketim nesnesine dönüşmemeli, örneğin her gün 6 km. yürüyorsam, bu yürüyüş aynı zamanda bana bir değer olarak da dönebilmeli. Elbette bunu düşünüp geliştirecek NFT birimleri olacak.

Biz de NFT House 2 olarak şimdiden, bağımsız bir NFT Birimi olarak benzer çalışmalar içindeyiz. Çalışmalarımızı aşağıdaki linkler üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bu haftalık bu kadar.

Kendinize iyi bakın.

Yorumlarınızı, sorularınızı yazın, yanıtlamaya çalışayım, sonraki yazılarımda da değerlendireyim. Teşekkür ederim.

Gününüz güzel ve ilginç geçsin.

Kaan DEMIRDÖVEN 

  • NFT Host Manager
  • https://rarible.com/nftfanzin
  • https://opensea.io/nftfanzin
  • https://mintable.app/u/nfthouse2
  • www.instagram.com/nfthouse2
  • www.twitter.com/kaindede
  • www.kaandemirdoven.net

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL