Kripto Para NFT FANZİN

NFT HASHMASK’E VAR MISIN?

NFT HASHMASK’E VAR MISIN?
Gökkuşağı Köşesi Banner

Değerli Okurlarım,

Bu haftaki konumuz iki ve daha çok sanatçının bir araya gelerek yarattıkları NFT’ler; hashmask’ler…

NFT Hasmask üretebilmek için önce bir fikir çevresinde toplanmış yaratıcı ve üretken insanlara ihtiyaç var. Bu insanlar farklı disiplinlerde üretim yapıyor olabilirler. Örneğin bir eklektik imajinist, bir kahin, bir cadı ve bir simyacı, NFT Hashmask üretmek için en ideal topluluğu meydana getirirler. Her biri kendi alanının uzmanı veya ustasıdır.

Örneğin kendilerine ortak bir konu seçerler. Bu konu diyelim ki varoluşçu distopya. Eklektik İmajinistimiz bu konuyla ilgili bir görsel meydana getirir. Genelde bu bir imgedir. Kahin bu imgenin göksel topografisini meydana getirir. Bu ikisi cadıya sihirli sözcükleri meydana getirmesi için bir zemin hazırlar. Simyacı da bu malzemeleri bir araya getirerek NFT’ye felsefe taşından ekler. Ve ortaya billur bir NFT Hasmask çıkar.

NFT Hasmask için hazırlanan metin de NFT’nin bir parçasıdır. Dijital sanat çalışmalarının özünde disiplinlerarasılık vardır.

Disiplinlerarasılık ne demektir?

Disiplinler arası terimin sözlük anlamı iki veya daha fazla akademik disiplinin ya da inceleme alanının birleştirilmesi ya da kapsanmasıdır. Dolayısıyla disiplinler arasılık, geleneksel akademik disiplinlere göre yapılandırılmış bir bilgi düzenlemesinin kullanımını varsayar. Kısa bir tanım yapmak gerekirse disiplinler arası kavram olarak; bir veya daha fazla disiplini birleştirmek ve kapsamak anlamına gelir.

Disiplinlerarasılık artık bir zorunluk. Çünkü örneğin bugün sanat eseri dediğiniz zaman işin içinde ekonomik, ideolojik, medyatik, hukuk gibi pek çok alanla iç içe bir kavram, salt estetik olanın açığa çıkması değil, çünkü estetik kavramı eskiden tanrı veya kozmos merkezli bir bakış açısına göre şekilleniyordu. Bugün Bağıntılılık Teorisi, Big Bang teorisi, Kuantum fiziği gibi konular estetik kavramının içeriğini de belirlemiş, değiştirmiş durumda…

Sosyal pazarlamanın en önemli unsurlarından biri olmaya aday NFT kavramı ve NFT Marketlerde yakın zamanda hashmasklere rastlamak mümkün olacak.

Firmalar, bir önceki yazımda belirttiğim NFT Birimleri sayesinde bu tarzda NFT ‘ler geliştirecek ve üretecekler. Sosyal sorumluluk projeleri bile birer NFT ile markete çıkığında hem bilinirliği hem de NFT satışı ile kaynak oluşturmaları mümkün görünüyor.

Biz de NFT House 2 olarak pek çok hashmasks NFT’ler ürettik. Dileyenler yazının altındaki linklerden tıklayıp inceleyebilirler.

Şimdi sizi dünyanın en pahalı NFT Hashmask’i ile başbaşa bırakıyorum. 100 eth.’e satıldı.

Trump ismi verilen ve 100 Ether’e satılan Hashmasks eseri, dünya çapında 70’den fazla sanatçı tarafından oluşturulan “canlı” bir dijital sanat koleksiyonudur. Kopyası olmayan 16 bin 384 dijital portreden oluşan bu koleksiyon, İsviçre merkezli Suum Cuique Labs tarafından hazırlanmıştır. Yatırımcılar koleksiyondan bir eser satın almadan önce aslında hangi eseri aldığını bilememektedir. Koleksiyonun 16 bin 384 parçası da önceden belirlenmiş olmasına rağmen alıcılar ancak satın alımı gerçekleştirdikten sonra paylarına düşen Hashmask’i görebilirler. Hashmasks nadirliğini göz ve ten rengi gibi farklı faktörlerden alacak şekilde tasarlanmıştır. Yatırımcı tarafından “Trump” ismi verilen NFT ile sadece 3 günde parasını yüzlerce kat katladı.

Bu haftalık bu kadar.

Kendinize iyi bakın.

Yorumlarınızı, sorularınızı yazın, yanıtlamaya çalışayım, sonraki yazılarımda da değerlendireyim. Teşekkür ederim.

Gününüz güzel ve ilginç geçsin.

Kaan DEMİRDÖVEN 

NFT Host Manager 

https://rarible.com/nftfanzin

https://opensea.io/nftfanzin

https://mintable.app/u/nfthouse2

www.instagram.com/nfthouse2

www.twitter.com/kaindede

www.kaandemirdoven.net

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL