Köşe Yazıları

MERHABA

MERHABA
Gökkuşağı Köşesi Banner

“Kişisel katılım, bilmenin evrensel ilkesidir.”  Michael Polanyi…

Polanyi’nin bu sevdiğim sözü yazımın giriş cümlesi olsun istedim. Çünkü, bilmenin ve bildirmenin ilkesine hizmet etmek amacı ile kişisel olarak katkı sağlamak için kuruldu Etken Medya.

Gülcan PANDORA ben… 47 Yıllık yaşantısı boyunca mottosu “Paylaşmak, sevmek ve dokunmak,” olan sıradan bir kişi…

Yazmanın hakikatli bir eylem olduğuna inandığımdan sebep, yıllardır susmadı kalemim. Düşüncelerimi, düşüncelerime uyarlanabilen onlarca kelimenin içinden kendime en uygun olanları bulup seçmek, cümle haline getirmek, birbirine ulamak ve sunmak okura… Kimi zaman takdir görmek, kimi zamansa eleştirilmek. Hangi şekilde olursa olsun hayatın mimozası gibi adeta. Yazmanın, kelimelerle içini dökmenin ya da yazarak konuşmayı tercih etmenin tadını gerçek anlamda almayı başarmış bir kişinin, sonraki dönemde kelimelerle dans etmeyi bırakması mümkün değil inanın. Bir nevi nefes alma alanı… Yaşam biçimi. Hayat felsefesi ve daha niceleri.

Buraya kadar sizlere kısacık da olsa kendimi ifade edebilmiş olduğumu umut ederek gelin biraz da Etken Medya’dan bahsedeyim dilerseniz.

Nedir Etken Medya? Neden Etken Medya?

Etken Medya gerçek ve tarafsız haberlere ulaşabileceğiniz, ırk, dil, din gözetmeyen, evrensel dille oluşturulan bir haber sitesidir (dijital gazete de diyebiliriz).

Etken Medya ekibi olarak bir yola çıktık. Elimizden geldiğince, kayda değer ve önem arz eden haberleri tüm gerçekliğiyle sizlere sunmak için. Amacımız bu yolda işe yarar bir platform halini almaktır. Elbette henüz yeni olduğumuz için eksiklerimiz ya da gözümüzden kaçanlar olacaktır. Bu konuda şimdiden affınıza sığınırız. Etken Medya adı altında yeniyiz evet, fakat bu sektörün her alanı için yıllarını vermiş bir ekiple el eleyiz. Neyi, nasıl yapmalıyız diye düşünen birçok kişi var anlayacağınız arka planda.

“Neden Etken?” kısmına değinecek olursam onun için de Felsefe terimini örnek olarak sunmak isterim: “Belirleyici, etkileyici gücü olan, (şey).”

Peki bu kadar mı, yani sadece haber mi olacak Etken Medya’da?

Elbette hayır. Birbirinden kıymetli yazar dostlarımızın yer alacağı, keyifle okuyacağınız muhteşem köşe yazılarımız da olacak platformumuzda. Kimi zaman tebessüm ettirecekler, kimi zaman hüzün sergileyecekler belki de… Ve fakat o kadar çok şey katacaklar ki okura, bunu size temin edebilirim.

Yani sevgili okur, bahsettiğim gibi ben ve ekibim bir yola girdik izninizle. Amacımız her şeyden evvel güzel olanı iletmek, amacımız ondan da evvel “İyilik, Güzellik”

Dileriz ki güzelliklere götürür her birimizi adım attığımız bu yol.

Dileriz ki bir oluruz, biz oluruz her birimiz bu yolda.

Sürç-i lisan ettiysem affola!

Sevgilerimle,

Gülcan PANDORA

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL