Özel Haber: LA CASA DE PAPEL İSTANBUL’DA

Özel Haber: LA CASA DE PAPEL İSTANBUL’DA
Gökkuşağı Köşesi Banner

Son dönemlerin en popüler Netflix dizisi “La Casa De Papel”in yeni yayın döneminde ilk 29 bölümünün İstanbul’da çekilip çekilmeyeceği gündemin ve dizi sektörünün merak edilen konuları arasında yer alıyor.

Aldığımız duyumlara göre dizinin yapımcısı olan “Vancouver Media” şirketi yetkililerinin mekân ve yer seçimleri için İstanbul’a geldikleri ve bu ziyarette çekim için belirledikleri mekânları beğendiklerini, diziye uygun, otantik ve realist buldukları söylenmekte.

İstanbul’da Yollar Kapatılacak

İstanbul Surlarını beğenen yapımcı şirket yetkilileri Surlara 23,45 milyon dolarlık bütçe harcayarak özel bir plato kurmak istediklerini ve şayet anlaşma gerçekleşirse platoya giriş çıkış olmaması için plato yakınlarındaki yolları seyyar satıcı, yaya ve araç trafiğine kapatacakları, bununla ilgili gerekli izinlerin alındığı gelen bilgiler arasında.

La Casa De Papel Nerelerde Çekilecek?

Tarihi yapısıyla turistlerin dikkatini çeken güzide şehir İstanbul’da ünlü dizinin çekimlerinin nerelerde yapılacağı senaryonun atmosferine göre şekil alacağı söyleniyor.

Mekânlar arasında; belli başlı Kiliseler, Tarihi Galatasaray Hamamı, Kız Kulesi, FSM Köprüsü, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı ve yine İstanbul’un en önemli tarihi mekânlarından birisi olan Yedikule Zindanları düşünüldüğü öne sürüldü.

Dünyaca ünlü dizinin ülkemizde çekilecek olmasının İstanbul’un tanıtımı için büyük katkısı olacağı düşünülüyor.

Özel Haber; Gülcan PANDORA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL