Kültür-Sanat

Kaptanla Konuşmalar: “SEVER O BENİ”

Kaptanla Konuşmalar: “SEVER O BENİ”
Gökkuşağı Köşesi Banner

Ellerimden kayıp giden her şeyin gidişini izledim kaptan. Öyle güzel gidiyorlardı ki, öylece seyrettim. Korkak, korkak olarak yaşamaya devam ettiği sürece ellerinden kayıp giden her şeyin gidişini izler.

– Neden silkelenip kendine gelmiyorsun? Sen eskiden böyle değildin… Topluma aldırış etmezdin, kendi doğrularının peşinden giderdin. Ne değişti?

“Çünkü tekrar tekrar düşmekten o kadar yoruldum ki, kırılacak bir tek kemiğim bile kalmadı kaptan. Eskiden kendi değerlerinin peşinden giden hayalperest bir adam vardı. Şimdiyse her fırsatta Hayalperest’te içen müşkül bir adam. Öylece hayatı izliyor. Gidene dur diyecek kadar cesaretim yok. Halbuki tutsam böyle, ‘gitme kadın ben seninle mutsuz olmaya da varım.’ desem değişecek gibiydi her şey. Değişir miydi kaptan?”

– Değişmezdi… Çünkü insan gitmeyi kafasına koyduğu zaman geç de olsa giderdi. Daha derin yaralar açarak giderdi üstelik. Bu korkmak değil, yaralanmaktan kaçmak. Bazen bir adım geri çekilmek yanmaktan kurtulmaktır.

Ben yanmaya da razıyım kaptan. “Ki aşk zaten, yanmak için yanmaktır.” Kanadın yanmadan, onu tamir etmeden nasıl uçacaksın ki?

– Çok uçtun… Biraz daha dinlen. Çünkü güzel şeyler birdenbire olur.

“Kaptan biliyor musun, şu ela renkli kapıdan bir çıksam, gitsem dizlerine uzansam çektiğim bütün sıkıntılara değecek gibi. Belki başarırım ağlamayı da…”

Pinhani’nin şarkısında dediği gibi kaptan:

“Bana acımadı ama sever o beni”

Öpüyorum kaptan… Gerçekten sevilebileceğim günlerin kıyısından.

Mehmet YEL

YORUMLAR (1)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

  1. Can Yıldız diyorki:

    Düşünsene kaptan yaşı olmuş 35 ama yaptıkları henüz bir ergenin kendini bulma aşamasında yaptıklarıyla eşdeğer. Birden sana gel der, gidemezsen de gitseydim acaba ne olurdu diye düşünürsün. Gece hiçbir şey olmamış gibi konuştuğun kişi bir gün sonra yabancı birine dönüşür. Onu vakitsiz rahatsız eden biriymişsin gibi davranır. Anlamadım, anlam veremedim. Ama canı sağolsun beee. Kimse için kötü bir şey dilemedim, dilemem de. Herkesin yolu kalbinin layığına açık olsun.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL