Köşe Yazıları

İÇİMDEKİ NEFRET…

İÇİMDEKİ NEFRET…
Gökkuşağı Köşesi Banner

Bütün hikayelerin yarım kalmasından nefret ediyorum. Kaçan uçurtmalardan, kaybolan bilyelerden, gelmeyecek olan gidenden, içimde hala var olan bu od’dan ve bir parçamın hala yaralı olmasında da. Sahte dostlarımdan, günün sonunda mutlak yalnızlığımdan ve bu döngünün hiç değişmeyecek olmasından da.

Çocukken de böyleydim… Bir şeyler sürekli giderdi ve ben arkasından bakardım. Şimdi sigara yakıyorum, biraz içiyorum, biraz düşüyorum. Böylesi daha kolay oluyor. Unutamıyorum belki ama alışıyorum.

Bütün sevgilerin yalan olduğu bu çağdan da nefret ediyorum. Bu çağın şarkılarından, lümpen isyanından, geleceğimiz çalınırken hiç bir şey yapmamaktan, sürekli korkuyla yaşamaktan ve korkuyu beklemekten de!

Bu dünyadan da nefret ediyorum. Ölen çocuklara yalandan üzülenlerden de. Afrika’da açlıktan ölenler varken gözü doymayan zenginlerden, çaresiz bırakılan anne babalara ve bunca kötülüğe ses çıkarmayan her bireyden.

Ben kendimden de nefret ediyorum…

Nefret ettiğim bunca şeyi sadece yazarak haykıracak gücüm olmasından, başka türlüsünü bilememekten, kendimden kaçmaktan, kendimden korkmaktan, kendime yer edinememekten ve hala bir düzen kuramamış olmaktan da.

Nefret ediyorum ama yaşamaya devam ediyorum.

Nefes almak yaşamak sayılıyorsa, aldığım nefesten de nefret ediyorum.

Çünkü yoruldum. Kendimi sürekli anlatmaya, kendimi sürekli kanıtlamaya çalışmaktan ve bazen olmadığım biriymiş gibi görünmek zorunda kalmaktan da yoruldum.

Göze girme çabalarımdan, günün sonunda yalnız kalmaktan ve bu gerçeğin hiç değişmeyeceğini bilmekten de yoruldum.

Kabul edelim, hepimiz çok yorgunuz. Kusurlarımızı ve kendimizi olduğumuz gibi sevmeyi bilmiyoruz belki de. Sürekli aynı şeyleri, aynı döngü içerisinde yaşıyoruz. Kalabalığımız mutlaka bitiyor ve kendimize kalıyoruz. Aslında en çok kendimizden korkuyoruz. Kendimizle baş başa kalmaktan o yükün altına girmekten ve kendimize ait olamayışımızdan.

Çok yoruldum, bu yüzden de çekildim bir köşeye. Böylesi daha güvenli… Tek eylemim her şeyden nefret ederek, kendi köşemde yaşamak.

Mehmet YEL

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL