Siyaset

Ethem Sancak: IMF ‘rüşvet verin üretmeyin’ dedi, bize liberalizm belasını pompaladılar, devletimiz bundan vazgeçmeli

Ethem Sancak: IMF ‘rüşvet verin üretmeyin’ dedi, bize liberalizm belasını pompaladılar, devletimiz bundan vazgeçmeli
Gökkuşağı Köşesi Banner

“İşgüzar bir adamım ve hiperaktif bir karakterim var”

Ethem Sancak, “Biz 100 yıldır kapitalizmin geri bıraktırmak ve kul köle etmek için bize pompaladığı stratejilerle yönettik ekonomimizi. Borçlanarak büyümek gibi ve üretmemek gibi. IMF programları geldi, ‘Vatandaşa rüşvet dağıtın’ dedi. ‘Tütün üretmeyin kenevir üretmeyin, pancar üretmeyin’ talimatları verdi.” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, İş insanı Ethem Sancak, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sanayici ve işçi temsilcilerinin katılımıyla “Tuzla Üretim Devrimi Kurultayı” gerçekleştirildi.

Independent Türkçe’nin haberine göre kurultayda konuşan Ethem Sancak, “Ben bir girişimciyim. Değişik şapkalarım var. İşgüzar bir adamım ve hiperaktif bir karakterim var. Sosyal olmaya çalışan bir kişiliğim var. Her işe girdim çıktım. Biraz siyaset de yaptım. Hatta siyasette ilk öğretmenim Doğu Perinçek‘ti. Sonuçta soluğu Tayyip Erdoğan‘ın yanında aldım. Şimdi onunla arkadaş olmaya çalışıyorum. Hala AK Parti üyesiyim” diye konuştu.

“Putin, İskender’in yaptığı gibi kör düğüme kılıcını vurdu”

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşla ilgili de yorumlarda bulunan Sancak, “Şimdi tarihi bir fırsat çıktı önümüze. Bu ay Putin, İskender’in yaptığı gibi kör düğüme kılıcını vurdu. Doğu’nun kendi mazisine ve tarihine sahip çıkıp, insanlığın hizmeti için örgütlenmesi sürecini başlattı. Hiçbir doğum sancısız olmaz. Yeni bir uygarlık kuruluyor. Aysa uygarlığı. Bunun sancılarından birini Ukrayna’da yaşıyoruz. Ukrayna halkı Atlantikçiler tarafından kurban edildi” ifadelerini kullandı.

Sancak konuşmasında ekonomi ve ihracatla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

“İhracat yapabilmek için üretmek lazım” diyen Sancak şöyle devam etti:

“Bize de liberalizm diye bir belayı pompaladılar; bundan vazgeçmeliyiz”

“Üretmek için temel mesele de şudur. Biz 100 yıldır kapitalizmin geri bıraktırmak ve kul köle etmek için bize pompaladığı stratejilerle yönettik ekonomimizi. Borçlanarak büyükmek gibi ve üretmemek gibi. IMF programları geldi, “Vatandaşa rüşvet dağıtın” ded. Ama “Tütün üretmeyin kenevir üretmeyin, pancar üretmeyin” talimatları verdi. Yıllarca böyle yönettik biz. Bunun adına da serbest ticaret ve liberalizm dediler. Kendilerine gelince serbest ticareti istedikleri gibi yasaklıyorlar. Bir çırpıda Rusya’nın ve Rus vatandaşlarının mallarına haksız yere el koydular. Bize de liberalizm diye bir belayı pompaladılar. Bundan vazgeçmeliyiz. Devletimizin de vazgeçmesi lazım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL