Gündem

ESKİ TÜGVA YÖNETİCİSİNDEN PEŞ PEŞE İTİRAFLAR

ESKİ TÜGVA YÖNETİCİSİNDEN PEŞ PEŞE İTİRAFLAR
Gökkuşağı Köşesi Banner

TÜGVA Eski Yöneticisi Tamer Özsoy, TELE1 canlı yayınına bağlanarak ‘TÜGVA aracılığıyla kamuya yapılan atmalar’ iddiası ve peşinden gelen tartışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özsoy, “Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın. Bu konunun üzerine gidilmesi lazım” diye konuştu.

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddialarına ilişkin TELE1’den Evren Özalkuş’a konuşan TÜGVA Eski Yöneticisi Tamer Özsoy, şunları kaydetti: “Van’da yöneticilik yaptık. Çok şey gördüm. Onlardan korkmuyoruz. FETÖ’den çok korktuk. Korku iklimi yaşanmasını istemiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın. Bu konunun üzerine gidilmesi lazım. TÜGVA’da bir sistem vardı. Bu sisteme üyeler kaydediliyordu. TÜGVA istediği kişinin bilgilerini alıyordu. Bir kayıt tutuluyor. Bunların araştırılması lazım. Ortaya çıkan belgeler buzdağının yüzde biri sadece. Devamı çıktığında ‘Bu da mı olmuş’ diyeceğiz. Asıl büyük problem olan şu, bu tahsis edilen binada yetiştirilen gençlere ne vaatlerde bulunuldu? Burası daha önemli bence. Biliyorsunuz, FETÖ taktiği de böyleydi”
Özsoy sözlerine şöyle devam etti:

“Öğrencilerin orada bulunma sebebi mezun olduklarında kolayca iş bulabilmek. Yarın öbür gün gidecekleri zaman yargılanmamaları için oluşan bir yapıdır. Çok açıkça konuştum. Bundan sonrası gazetecilere ve Türk yargısına düşüyor”

“Bunlar FETÖ taktikleri. Üzerine gidildikçe, kutu açıldığında bazı şeyleri daha yakından göreceğiz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL