Köşe Yazıları

“DİP VE ZİRVE”

“DİP VE ZİRVE”
Gökkuşağı Köşesi Banner

(4 Ağustos 2022)

“Bir fış etmelik beyni var, türlü türlü huyu var…”

Yazın bu sözü bir kenara, an gelir lazım olur.

Bir geçirir misiniz lütfen aklınızdan, “Kim o?” diye. Eminim ki sizin de çevrenizde vardır bir fış etmelik beyne sahip olup da, türlü huyları ile zihninizi duvardan duvara çarpanlar. Ben bilirimciler… Yok o öyle değil, böyle’ciler… Yancılar, kinciler, benciler… Ego bile kasılır karşılarında da ben nereye düştüm der zannımca. Neyse, negatif olarak dönecek konulara STOP! 

(6 Ağustos 2022)

Çok sıcak… Bu sıcak günlerde bol keseden ağrı kesici atmak hobim oldu adeta. Benim gibi, migrenle ahretlik olanlar iyi bilir güneşli günler ve migrenin birbirlerinden hiç hoşlanmadıklarını. Aniden kafaya darbe yemiş gibi bir his, gözlerde ağırlık ve yetmez gibi bir de mide bulantısı. Sanki kafa binlerce ton ağırlığında mengeneye girmiş gibi ah ettiriyor. Ehh sonra: illa ki o soğuk, buzlu su başa dökülecek ve ağrının olduğu her mikrometre’ye (bakın cm falan demiyorum) onlarca bıçak aynı anda saplanacak… İyi gelen buzlu su mu, yoksa buzlu su darbesinin ağrıdan daha fazla verdiği acı mı bunu ayırt edemiyorum açıkçası. Yalnız sıralama aşağıda belirttiğim şekilde ve asla değişmiyor:

Ağrı kesici, kafaya buzlu soğuk su, enseye buz kalıbı ve mecburi bonus olarak: karanlık oda… Karanlık oda yoksa da, ışık almamak için gözleri bağlama. Ağrılı anlar, hayattan soğumalar, mutsuzluk ve bilimum nefretlik hallerin çarçabuk bünyeden uzaklaşması için en ideal sıralama. Deneyin, bir şey kaybetmezsiniz.

(3 gün sonra, yani bugün) 

Tabi bu kronikleşen ağrılar kesinlikle sıcaklardan mı yoksa cebelleştiğim, bütüne dair etrafımı saran, beni içine çeken saçmalıklardan mı bilemiyorum? Emin olduğum bir şey var ise o da her nedense neden çok yakında çözüme kavuşacağıdır.

Geçerli motto:

“Dibe vurmadan zirveye çıkamazsın!”

Bir diğeri ise:

“Asla kendinizden vazgeçmeyin!” 

Gördüğün gibi sevgili okur, bu yazı da umutlu, pembeli, morlu olamadı. Ve fakat yakın zamanda olacağına dair sinyal çakmakta!

Ve işte burası çok önemli:

“Sevin kendinizi, sarılın kendinize… Her sabah günaydın dediğiniz ilk kişi güzel kalbiniz olsun.” 

Sağlıcakla.

Gülcan PANDORA 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL