Siyaset

Demokrat Parti’den Millet İttifakı’na şartlı destek: Eğer oyun bozanlık yapılırsa…

Demokrat Parti’den Millet İttifakı’na şartlı destek: Eğer oyun bozanlık yapılırsa…
Gökkuşağı Köşesi Banner

Türkiye’nin zaman kaybetmeden erken seçime gitmesi gerektiğini belirten Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Millet İttifakı’nın “ortak aday” karar alması halinde o adayı destekleyeceklerini açıkladı. Enginyurt, “Seçimlere herkes kendi adayı ile girerse, oyunbozanlık yapılırsa, Demokrat Parti, Genel Başkanı Gültekin Uysal ile seçimlere katılacak” sözleriyle de destek şartını belirtti.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“SAYIN CUMHURBAŞKANI’NI KİM BÖYLE BİLGİLENDİRİYOR?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Herkesin evinde iki, üç araba var”; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün de “Herkesin iki, üç telefonu var” şeklindeki sözlerini aktaran Enginyurt, “Açlığı ve yoksulluğu örtmeye, daha da ötesi milleti suçlamaya gidiyorlar. Herkesin iki, üç arabası olduğunu sarayın penceresinden bakarak mı gördün? Sarayda çalışan bin kişinin araçlarına bakarak mı karar verdin? TÜİK rakamlarına göre bile her 100 kişiden 15’inin arabası varken, Sayın Cumhurbaşkanı’nı kim böyle bilgilendiriyor da milletin arabasıyla uğraşıyor.” dedi.

Bir insanın arabasının olmasının zengin olduğu anlamına gelmediğini dile getiren Enginyurt, bugün arabası olup da benzin dolduramayan yüzbinlerce insan olduğunu, her sabah benzine ve mazota zam geldiğini belirtti.

“TÜRKİYE ZAMAN KAYBETMEDEN ERKEN SEÇİME GİTMELİDİR”

Enginyurt, “Millet aç, çiftçi aç, çalışan aç, emekli perişan. Türkiye, zaman kaybetmeden erken seçime gitmelidir. Türkiye’yi artık yönetemiyorlar. Her gün onarılmaz yaralar açıyorlar.” diye konuştu.

“ORTAK ADAY KARARI ALINIRSA BİZ O ADAYI DESTEKLEYECEĞİZ”

Enginyurt, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik soru üzerine, “Seçimlere herkes kendi adayı ile girerse, oyunbozanlık yapılırsa, Demokrat Parti, Genel Başkanı Gültekin Uysal ile seçimlere katılacak. Eğer Millet İttifakı, ittifakı oluşturan partilerle ortak aday kararı alırsa, biz o adayı destekleyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL