SonDakika

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detayları açıklanıyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detayları açıklanıyor
Gökkuşağı Köşesi Banner

Milyonların merakla beklediği cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detayları bugün açıklanıyor. Ankara’da açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Murat Kurum, “Bu büyük hamle; yüz milyarları aşan yatırım değeriyle yüzlerce sektörü harekete geçirecek, ekonomimizi güçlendirecek. Yüzbinleri aşan sayıda kardeşimize iş kapısı açacak; ekmeğine ekmek, aşına aş katacak.” dedi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin tanıtımı Ankara’da başladı. Milyonlarca kişi sosyal konut projesinin detaylarını beklerken kürsüye önce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum çıktı.

“MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”

Kurum, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin mutluluğu içerisindeyiz. Tüm mesai arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Bugün gençlerimize, emeklilerimize, şehit ve gazi ailelerimize, engelli kardeşlerimize ilk yuvalarını milletin evinden müjdeleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.Değerli olan milletin teveccühü ve takdiridir. Tek milletimiz dışarıda kalmaksızın aziz milletimizin topyekün mutluluğudur dediniz. Milyonlarca sıcak yuvayla tek ölçüsü millet olan milletiyle yek vücut olan devletin nasıl ihdas edileceğini gösterdiniz. Hayalleri elinden alınan, ev alamayan kardeşlerimize umut oldunuz. TOKİ canla başla çalıştı. Bugüne kadar 1 milyon 170 bin konut üreterek dünyaya model oldu.” dedi. sondakika

Ayrıntılar gelecek 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL