Köşe Yazıları

SEN BENİ HİÇ SEVMEDİN

SEN BENİ HİÇ SEVMEDİN
Gökkuşağı Köşesi Banner

Sen beni hiç sevmedin… Bahçede ektiğim papatyaları, korkma diye aldığım köpeğimizi, sana yaptığım yemekleri ve hep yanında oluşumu sevdin. İyi bir ev arkadaşı oluşumu, hiç ev işi yapmamayı, her özel günde alınan hediyeleri, içtiğimiz meyleri, adına yaptığım şarkıyı, sana yazdığım şiirleri sevdin. Ama beni hiç sevmedin… Haklısın, saç uçlarından, ayak tırnaklarına kadar haklısın. “Çünkü sevilmek için, herkes gibi olmak lazım.” Herkes gibi olamadığım için özür dilerim. Çünkü insanlar farklı olanları sevmez, böyle öğretti toplum bize. Farklılıkların güzel olduğunu söyleyen yalancılara inandım, özür dilerim!

Oysa çok güzel başlamıştı hikayemiz. Bir sahil kasabasının çay bahçesinde ilk kez dışarı çıkmıştık. Sandalyeni çekmiştim sen geçip karşıma oturdun anlayınca utanıp güldün. Böyle incelik görmedim demiştin. İlk kez o gün özür diledim seni düşündüğüm için. Sonra yürüyorduk da bir tanıdık görünce elimi bırakmıştın bense maçoluk yapıp “Baban gelse de bırakma ellerimi, hesabını ben veririm,” dediğim için özür dilerim. Okuldan kaçıp kaçıp otostop ile yanına geldiğim yollar için özür dilerim. Henüz 18 yaşında iken çalışıp babanın borçlarını ödemek zorunda kaldığın için özür dilerim. O kadar savaşıyordun ki her şeyle beraber savaşmayı göze aldığım için özür dilerim. Keşke biraz sevseydin, biraz güvenseydin, inansaydın bana daha bir cesur olurdum. Omzumda ağlayıp “Aileme yakın olmak istiyorum,” dediğinde, tüm düzenimi bozup İzmir’e taşındığım için özür dilerim. Hediye olarak beni aldattın ya hani, onun için de senden özür dilerim. Senden sonra hiç bir kadına inanamadım. Öyle bir yaraladın ki beni, o yaraları kapatamadığım için de özür dilerim.

Sen beni hiç sevmedin! Yoluna döktüğüm saçlarımı, içinde beslediğim umutlarımı ve ‘sen’ döngüsündeki sabahlarımı sevdin ama, beni hiç sevmedin.

Sahi, beni neden sevmedin?

Mehmet YEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL