Gündem Siyaset SonDakika

“Belgelerle Kemal Kılıçdaroğlu”

“Belgelerle Kemal Kılıçdaroğlu”
Gökkuşağı Köşesi Banner

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter’dan video paylaştı, ortalık aniden karıştı!

Haber Gülcan Pandora

Gün içinde Twitter hesabından saat 22.00’da çok önemli açıklamalarda bulunacağının bilgisini veren Kılıçdaroğlu, video yayınında: TÜRGEV ve ENSAR Vakfı üzerinden Amerika’da yine kendilerine ait bir hesaba milyonlarca lira aktarıldığı yönünde iddialarda bulundu.

Aynı zamanda Videonun başında bürokratlara da seslenen Kılıçdaroğlu, “Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar olsun. Onlar başımızın üstünde. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. Hepsini biliyoruz, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun. Sarı bürokratlar… Sizler devleti bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandal ile yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de büyük bir iyilik yapıyorum sarılar. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz.” ifadelerini kullandı.

Video henüz yayınlanmışken aHaber TV kanalında AK Parti sözcüsü Ömer Çelik bunun bir iftira olduğunu belirterek bir takım iddialarda bulundu. Çelik sözlerine şu şekilde devam etti:

”Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.”

İddiaların belgelenmesi konusunda birçok AK Parti’liden yorumlar geldiği anda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği belgeleri videonun ardından CHP meclis üyesi Emre Yılmaz twitter hesabından paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL