Gündem Siyaset SonDakika

Akşener’le görüşen Mansur Yavaş basın toplantısında İmamoğlu’na gönderme mi yaptı?

Akşener’le görüşen Mansur Yavaş basın toplantısında İmamoğlu’na gönderme mi yaptı?
Gökkuşağı Köşesi Banner

Son dönemlerde adı cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le görüştü. Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında Yavaş’ın “Bir belediye başkanı seçildiği andan itibaren sadece işini yapmalı. Ne diğer siyasi partilere, genel başkanlarına laf söylemeli” ifadelerini kullanması dikkat çekti. Yavaş’ın bu sözleri “İmamoğlu’na gönderme mi yapıyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mayıs ayı başında gerçekleştirecekleri ve 3 yılda yaptıklarını anlatacakları toplantıya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de davet etti. Yavaş, davet için İYİ Parti Genel Merkezi’ne gitti. Merakla beklenen görüşmenin ardından iki isim ortak basın açıklaması düzenledi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI KONUSU SORULDU

Mansur Yavaş, açıklamasının ardından gazetecilerden gelen soruları da yanıtladı. Gazetecilerin, “Ümit Özdağ’ın sizin cumhurbaşkanı adayı olmanız yönündeki açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, “Ben bu tür şeylere yorum yapmıyorum” yanıtını verdi.

“BİR BELEDİYE BAŞKANI SADECE GÖREVİNİ YAPMALI”

Açıklamalarına devam eden dikkat çeken ifadeler kullandı. Belediye başkanının sadece görevini yapması gerektiğini belirten Yavaş, “Ne diğer siyasi partilere laf söylemeli, işini yapmalı. Çizgimi hiç bozmadım, hiçbir zaman cevap vermeyeceğim. Kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum, devam edeceğim” dedi.

BU SÖZLER AKILLARA İMAMOĞLU’NU GETİRDİ

Yavaş’ın bu sözleri sık sık başka Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere zaman zaman diğer siyasilerle karşı karşıya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu getirdi. İmamoğlu, son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu için “Sen hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir insansın. İradesi olmayan bir insansın” ifadelerini kullandı.

haberler.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL