Teknoloji

400 beygirlik Lotus’ Elmira’lar yola çıkıyor

400 beygirlik Lotus’ Elmira’lar yola çıkıyor
Gökkuşağı Köşesi Banner

Geçtiğimiz temmuz ayında tanıtılan Lotus Elmira için ön satışlar başlıyor. Aracın vergisiz fiyatı 75 bin Euro civarında olaçak

Lotus Emira, süper spor otomobil görünümü, günlük kullanılabilirliği ve  gelişmiş konforu ile dikkat çekmeyi hedefliyor. İnce farlar, kaputtaki havalandırmalar ve kapıların arkasındaki hava girişleri de dahil olmak üzere  Evija elektrikli hiper otomobilinden ilham alınarak tasarlandı. Lotus Elmira için Türkiye’den ön sipariş alımları başladı. 360 beygir geliştiren Mercedes-Benz tarafından üretilen turbolu 2.0 litrelik dört silindirli veya 400 beygir gücü üreten Toyota kompresörü tarafından süper şarjlı bir V6.  Manuel ve otomatik şanzımanlar arasında seçim yapılabilecek.

Maksimum tork değeri 430 Nm, 4,5 saniyeden daha kısa sürede 0’dan 100 km/s ve 290 km/s’ye kadar maksimum hıza sahip. İç dizaynında koltuklar, özellikle uzun mesafeli yolculuklarda daha fazla konfor için tasarlanmıştır. İsteğe bağlı olarak, 12 konumlu elektrikli ayarlı premium spor koltuklarla değiştirilebiliyor.

 

Android Auto ve Apple CarPlay entegrasyonuna sahip bilgi-eğlence sistemi için 10,25 inç dokunmatik ekranla birleştirilmiş 12,3 inç tam dijital sürücü ekranını barındırıyor. Yüksek teknoloji ürünü gösterge panelinin önceki modellere kıyasla Emira’nın gerçekten parlayan iç tasarımını gözler önüne seriyor.

2022 yılı baharında ilk teslimatlarına başlayacak olan otomobil, premium markalar ile birlikte dünyada yarışacak. Vergisiz olarak 75.000 Euro  başlangıç fiyatıyla satışa sunulması beklenen otomobilin detaylı fiyat bilgisi Ekim ayının sonunda netleşecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Gökkuşağı Köşesi Banner
Gökkuşağı Köşesi Banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL